osoba uzależniona od seks kamerek
w

Uzależnienie od seks kamerek – kiedy kończy się zabawa?

Początkowo seks kamerki to tylko zabawa. Nudna w domu a nawet w pracy skłania do poświęcenia kilku wolnych chwil kobiecym wdziękom w seks kamerkach. Z czasem o seks kamerkach myślimy coraz częściej. Po kilku tygodniach, miesiącach okazuje się, że bez codziennej wizyty na stronach gdzie są seks kamerki nie możemy żyć. Jak poznać kiedy zabawa przestała być zabawą, a stała się uzależnieniem?

Ze seksem w sieci jest jak ze wszystkim innym co nas uzależnia, jak z papierosami, alkoholem czy narkotykami. Zwykle zaczyna się od tego pierwszego razu. Zwykle też popadnięcie w uzależnienie wynika z innych problemów. Problemów z jakimi w normalny sposób nie możemy sobie poradzić. Seks kamerki stają się zaś receptą na rozładowanie napięcia.

Pierwszym symptomem obwieszczającym uzależnienie od seks kamerek jest problem z zaprzestaniem codziennego wchodzenia na tego typu strony. Osoby bardzo uzależnione każdy kolejny dzień zaczynają od oglądania seks kamerek. Czynią to kosztem swojego wolnego czasu, swojej pracy czy pieniędzy. W efekcie oglądanie seks kamerek wpędza je w poważne problemy osobiste i zawodowe. Szef nie może doczekać się wypełnienia obowiązków służbowych, żona narzeka na brak wolnego czasu. Uzależnienie od seks kamerek może prowadzić nawet do bardzo poważnych zaburzeń. Osoba uzależniona nie jest w stanie w trakcie normalnego stosunku płciowego osiągnąć satysfakcję erotyczną. Jest to możliwe jedynie poprzez oglądanie seks kamerek.

Należy również powiedzieć, że nie każdy kto ogląda seks kamerki może się od nich uzależnić. Istnieje pewna grupa ludzi, która jest szczególnie podatna na uzależnienie, zresztą nie tylko od seks kamerek. Są to głównie osoby mające spore problemy z zaspokojeniem się w normalnym kontakcie z drugą osobą. Seks kamerki są bowiem anonimowe, widać jedynie te osoby, które się rozbierają. Nie widać tych, którzy oglądają. Osobom uzależnionym daje to poczucie komfortu, bezpieczeństwa. Dzięki seks kamerkom nie muszą obawiać się tego, że wystawią się na ośmieszenie. Drugą grupą ludzi, podatnych na uzależnienie od seks kamerek są Ci z kompulsywną osobowością.

Dobrze ale gdzie znajduje się cienka granica między zabawą a uzależnieniem? Osoba uzależniona, nie tylko od cyberseksu ale również od innych używek, odczuwa silne poczucie przymusu. Ona musi właśnie w tej chwili wejść na strony z seks kamerkami. Ona musi właśnie w danym momencie rozładować swoje napięcie. Uzależniony w nosie ma pieniądze, swoje dawne hobby a nawet rodzinę i przyjaciół. Cały wolny czas kręci się wokół pokazów na seks kamerkach.

Najbardziej negatywne skutki oglądania seks kamerek wpływają na osoby będące w związkach, a raczej na ich partnerów. Uzależniony przecież nie widzi zwykle problemu. To partner osoby uzależnionej sygnalizuje jej swoje problemy. Największym problemem w takim związku jest zaufanie. Partner osoby uzależnionej czuje się nieatrakcyjny, czuje się zdradzony. Najpoważniejszą konsekwencją jest więc zerwanie więzi. Całe szczęście nie istnieją jednak takie uzależnienia,z którymi nie można sobie poradzić. Z uzależnieniem od cyberseksu jest więc podobnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings