Wspomaganie seksu dojrzałych osób gadżetami erotycznymi
w

Sex osób dojrzałych, czyli dlaczego warto uprawiać seks będąc starszym?

Krąży zbyt wiele stereotypów na temat starzenia się, więc ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujemy, jest przekonanie, że bycie starszym oznacza smutny koniec gry w sprawach seksu.

Jeśli w naszym społeczeństwie przekroczenie trzydziestki jest już uważane za ważny moment w życiu człowieka, to czym jest będzie nim przekroczenie siedemdziesiątki czy osiemdziesiątki? Co w zasadzie zmienia się z wiekiem w seksie? Rzucamy trochę światła na wszystkie powszechne błędne przekonania na temat seksu i starzenia się, abyś nie musiał więcej szukać. Najwyższy czas, żebyśmy obalili kilka mitów.

#1 MIT: Kobiety i Faceci z wiekiem są coraz mniej sprawni

Przecież gdyby tak było, to kto oglądałby te wszystkie MILF-y? Przeważnie rozglądają się za nimi dojrzali Panowie, którzy gustują w seksownych ciałach doświadczonych kobiet. W Polsce najwięcej takich kobiet spotkasz np. oglądając sex filmy na zbiornik tv. A więc jak to jest z tym ciałem i starzeniem się?

Faktem jest, że kobiety przechodzą menopauzę, która może prowadzić do suchości pochwy, a tym samym powodować ból podczas stosunku. Z kolei erekcja u mężczyzn nie jest już taka, jak w wieku 20 lat – zaburzenia erekcji pojawiają się z wiekiem. Nie oznacza to jednak, że nie mogą nic z tym zrobić.

naga starsza kobieta w seksownej bieliźnie
Są takie rzeczy, które zawsze będą podniecać drugą osobę, jak dobra forma fizyczna czy seksowna bielizna

Dla Panów są skuteczne i bezpieczne tabletki na erekcje; z kolei dojrzałe Panie chętnie sięgają po lubrykanty. Zapewniają one nie tylko lepsze doznania co do samego seksu, ale również niosą ze sobą przyjemne zapachy. Seks osób dojrzałych może być bardzo ciekawy i pełny urozmaiceń!

Mitem jest więc to, że mężczyźni i kobiety tracą zdolność do aktywności seksualnej po przekroczeniu pewnego wieku: jeśli chcesz, nadal możesz szaleć w łóżku. Dodatkowo, Panie mogą być spokojne. Podczas gdy ich pochwa faktycznie może stać się sucha, a jej ścianki cieńsze, łechtaczka pozostaje niemal niezmienna. Nie ulega procesowi starzenia, chociaż może być potrzebna nieco dłuższa gra wstępna, ponieważ z wiekiem krew zaczyna wolniej krążyć w tym obszarze.

#2 MIT: Seks może być niebezpieczny dla zdrowia starszej osoby

Często słyszy się, że seks może być przyczyną zawału serca w starszym wieku, więc przyjrzyjmy się temu bliżej. Czy to prawda? Naukowcy wyliczają, że ryzyko zawału serca u osoby w wieku 50 lat, która regularnie ćwiczy, wynosi 1 przypadek na milion!

Podejmowanie aktywności seksualnej zwiększa to ryzyko trzykrotnie, i to tylko w ciągu 2 godzin (podczas i po stosunku), co nadal jest bardzo niską szansą na wystąpienie takiego zjawiska. Dlatego seks może być czynnikiem wywołującym atak serca, ale jest to coś niezwykle rzadkiego.

starszy nagi mężczyzna z owłosioną klatką piesiową
Seks starszych osób wcale nie musi być nudny lub na niższym poziomie niż u młodych dorosłych

Z drugiej strony, gdyby wszystko wyważyć, okazałoby się, że w starszym wieku seks ma więcej zalet niż wad. Orgazm uwalnia oksytocynę, hormon, który łagodzi stres i wspiera pozytywne myślenie. Oznacza to, że będąc starszą osobą, wciąż możesz uprawiać seks. Nie warto rezygnować z aktywności seksualnej. Jeśli nie masz jak uprawiać prawdziwego seksu, możesz zawsze postawić na nagrania VIP z sex kamerek czy filmiki ze zbiornika i innych portali erotycznych.

W przypadku ograniczeń fizycznych, takich jak bóle stawów czy mięśni, pary zawsze mogą skorzystać z poduszek jako wsparcia lub odkryć nowe, mniej ryzykowne pozycje. Nie muszą być one ani nudne, ani mniej przyjemne!

#3 Mit: Starzejące się ciało nie jest sexy

W seksie nie chodzi o to, jak wyglądasz. Wszystko może być podniecające, od namiętnego pocałunku czy dotyku, po coś zabawnego lub romantycznego, co powie twój partner. Nasze ciała same z siebie nie określają naszej atrakcyjności dla innych i ty też nie powinieneś tego robić. Zresztą, pomyśl o tych wszystkich seksownych dojrzałych kobietach i polskich MILF, które możesz znać z kamerek. Czy brakuje im czegoś?

Potwierdzają to badania przeprowadzone w 1999 roku przez AARP i magazyn Modern Maturity. Stwierdzono, że odsetek osób w wieku 45 lat i starszych, które uważają swoich partnerów za atrakcyjnych fizycznie, rośnie wraz z wiekiem. W takim razie nie masz się o co martwić, lepiej rozkoszuj się swoim życiem seksualnym nie myśląc o tym, ile masz lat!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings