goła laska w łóżku
w

Seks kamerki – intymność poza sypialnią

Jeszcze kilkanaście lat temu życie intymne było objęte społecznym tabu, rzadko rozmawiało się o nim nawet w związku. Były dwie możliwości prowadzenia pożycia seksualnego – związek, najczęściej zalegalizowany lub korzystanie z usług agencji towarzyskich. Seks przed ślubem był uznawany za niemoralny, destrukcyjny dla psychiki i narażał na społeczne potępienie.

Sexy sexy sexy

Rewolucja seksualna połączona z rozwojem antykoncepcji pozwoliła na oddzielenie seksu od prokreacji i czerpanie przyjemności ze współżycia bez strachu przed ciążą. Ludzie odkryli, że równie dobre jak małżeństwo są związki niesformalizowane, a nawet częste zmiany partnerów. W dobie internetu seks przestał kojarzyć się jedynie z sypialnią i przeszedł do świata wirtualnego. Dało to nowe możliwości, ułatwiło nawiązywanie kontaktów.

Okazało się, że można poznawać ludzi i rozmawiać z nimi za pośrednictwem komputera, widzieć ich i uzyskiwać podniecenie seksualne oglądając ciała i seksualne gesty wybranych osób. Nie trzeba wymyślać niestworzonych powodów, delegacji, aby umówić się na randkę poza związkiem. Single, zwłaszcza, jeżeli w realnym życiu są nieśmiali, wykorzystują strony to sposób na rozładowanie napięcie, spełnienie seksualnych potrzeb.

Bum na serwisy erotyczne

Serwisy erotyczne często są lekarstwem za samotność, zaspokajają potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem. Seks wirtualny i sex kamerki odnotowują rosnącą popularność we współczesnej kulturze masowej. Wynika to przede wszystkim z dość złudnego poczucia anonimowości w sieci. Psychologowie uważają, że pobyt na seks internetowy wynika również z pokonania kulturowego tabu, który do niedawna otaczał sferę seksualną. Wraz z pożegnaniem tabu do historii odszedł w zapomnienie termin wstyd.

Termin „wstyd” wymaga krótkiego omówienia. Przez wieki o seksie nie mówiło w towarzystwie, kobiety nie odważyły się pokazać swojego ciała na forum publicznym. Powszechne było zakrywanie części ciała kojarzących się z erotyzmem. Praktycznie do lat 20-tych XX wieku nie mamy w modzie kobiecej krojów odsłaniających ramiona, czy kolana. Ciało uważano za sferę bardzo prywatna, dostępną jedynie dla małżonka. Wynikało to również z ograniczeń nałożonych przez kulturę i religię, w których ciało, zwłaszcza kobiece było synonimem grzesznych myśli, a seks kojarzył był czynnością grzeszną, dopuszczalną jedynie dla urodzenia potomstwa.

Przemiany społeczne zmieniły patrzenie na sferę seksualną. Kobiety i mężczyźni odkryli piękno ciała, pokonali lęk przed seksualnością. Pokazywanie ciała za pomocą sex kamerki jest współczesnym rodzajem wyzwolenia z konwenansów i próbą zaistnienia w sieci, zdobycia sławy przy pomocy atrakcyjności fizycznej. Występujące na ich osoby ukazują swoją seksualność, czasami robią to w sposób wulgarny, uwłaczający godności kobiet i mężczyzn.

Nowy sposób wirtualnej rozrywki

Sex kamerki dają możliwość rozrywki, zabawy, pokazać swoje wdzięki, budować swoje poczucie atrakcyjności. Na takim portalu można umówić się na rozbierane spotkanie przed kamerą. Portale erotyczne różnią się w kwestii polityki odnośnie filmów i pokazów przed kamerami. Jedne umożliwiają wrzucanie materiału przez wszystkich korzystających ze strony użytkowników, inne zatrudniają specjalne dziewczyny, specjalizujące się w pokazach erotycznych. Właściwie każdy portal daje klientom możliwość umówienia się z dziewczynami lub mężczyznami na prywatny pokaz i seks wirtualny. Powstałe na portalach pary czasami decydują się na spotkania w realu. Trudno powiedzieć, czy z takich znajomości tworzą się trwałe związki, czy też są to pary oczekujące jedynie udanego, namiętnego seksu bez zobowiązań.

Seks kamerki wywołują spore kontrowersje, ich przeciwnicy uważają, że to sprzedawanie intymności, narzędzie internetowe niszczące seksualność człowieka. Ich zdaniem osoba, która ma za sobą epizod z seks kamerkami ma trudności w ocenianiu swojego ciała, gdyż widzi je oczami komentujących jej pokazy użytkowników. Zdarza się, że popada w kompleksy. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że nikt nie zmusza danej osoby do prezentowania się przed kamerą, robi to z własnej woli.

Seksualność to sfera, w której obowiązuje wolność dysponowania swoim ciałem oraz podejmowanie wyborów zgodnych z wyznawanym systemem wartości. Naruszenie przestrzeni intymności drugiej osoby pozostawia trwały ślad w jej psychice, bywa przyczyną depresji. Z seks kamerek mogą korzystać jedynie osoby, które wyrażą na to zgodę i wiedzą, że sprzedają swoją intymność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings